Op haar 5de congres (1 en 2 juli 2010 te Antwerpen) kondigde CEWEP (Confederation of European Waste-to-Energy Plants) het lidmaatschap van BW2E (Belgian Waste-to-Energy) aan.
Met de toetreding van BW2E vertegenwoordigt CEWEP zowat 390 waste-to-energy installaties in Europa. Met een capaciteit van 59 miljoen ton huishoudelijk en vergelijkbaar afval wordt 17,6 miljard kWh elektriciteit gegenereerd (goed voor de stroomvoorziening van 11 miljoen mensen) en 51,8 miljard kWh warmtevoorziening (goed voor 10 miljoen mensen).
Het Belgische recyclagecijfer (meer dan 60 %) is één van de hoogste in Europa. Dit toont nogmaals duidelijk aan dat waste-to-energy en recyclage hand in hand gaan.
CEWEP is de ideale gesprekspartner voor waste-to-energy op Europees niveau en staat garant voor een snelle doorstroming van nuttige informatie naar haar leden. Bovendien heeft CEWEP heel wat ervaring rond onderzoek en studies. Door als landenorganisatie lid te worden van CEWEP, verzekert BW2E zich van een plaatsje naast een aantal grote landenorganisaties als ITAD voor Duitsland, Vereniging Afvalbedrijven voor Nederland en SVDU voor Frankrijk.
Meer info op www.cewep.eu